Свирид Анатолій Олексійович

Голова громадської організації «СЕРЦЯ КІБОРГІВ»

З 1996 по 1997 роки проходив строкову службу та службу за контрактом у підрозділі спеціального призначення Внутрішніх військ МВС України. В 1997 році успішно склав кваліфікаційний залік на право носіння крапового берету.

З 1998 по 2010 роки працював на посаді провідного фахівця служби безпеки на підприємствах «Запоріжсталь».

В 2014 році закінчив державний вищий навчальний заклад «Переяслав ­ Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» та отримав ступінь – магістр.

Нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня за вагомий особистий внесок у забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту дітей, створення умов для їх всебічного розвитку та високий професіоналізм (Указ Президента України від 1 червня 2018 року № 157), орденом «За мужність» ІІІ ступеня за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі (Указ Президента від 31 липня 2015 року № 461/2015), відзначений почесним нагрудним знаком Начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України «За взірцевість у військовій службі» III ступеню (2015 рік); нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (2015 рік). Народився 29 березня 1978 року в селі Панасівка Липоводолинського району Сумської області.

ШЛЯХ В АТО

З березня по квітень 2014 року пройшов підготовку за програмою резервіста Національної Гвардії України. Був прийнятий до особового складу Першого резервного батальйону НГУ, в/ч 3027, працював на посаді заступника командира з бойової підготовки.

22 серпня 2014 року Свирид А.О. був призваний на військову службу по мобілізації до лав ВДВ Збройних сил України. Служив у званні головного сержанта 1-ї штурмової роти 90-го окремого аеромобільного батальйону 95-тої окремої десантно-штурмової бригади. Пізніше весь 90-й батальйон було переведено до 81-ої окремої аеромобільної бригади.

З листопада 2014 року під позивним «Спартанець» брав учать в АТО в населених пунктах Донецької області: с. Водяне, с. Тоненьке, с. Опитне, с. Піски, м. Авдіївка, позиції Зеніт та Новий термінал Донецького аеропорту. Має численні поранення та контузії.

Разом з групою бійців Свирид А.О. 18 січня 2015 року зайшов на позиції в Новому терміналі Донецького аеропорту. З 19 січня 2015 року почалися підриви Нового терміналу та газові атаки отруйними речовинами задушливої дії. Тривали жорстокі бої. В ніч з 20 на 21 січня російсько-терористичні формування остаточно підірвали перекриття Нового терміналу. Багато українських бійців загинули. Свирид А.О. отримав значні осколкові поранення та чергову контузію. Не зважаючи на свій важкий стан, Свирид А.О. вийшов на перемовини з бойовиками з незаконних збройних формувань з проханням створити коридор для вивезення важкопоранених для надання термінової медичної допомоги. І домігся свого. Але сам був взятий у полон до бойовиків НЗФ, і, після місячного перебування, потрапив на обмін. Звільнений з полону 21 лютого 2015 року. Такою ціною врятував життя п’ятьом важкопораненим.

У грудні 2015 року, разом зі своїми бойовими побратимами, Свирид Анатолій заснував громадську організацію «Серця Кіборгів».