Червень 3, 2017

3 червня 2017 року у селищі Світильня Броварського району Київської області відбулася офіційна церемонія відкриття пам’ятника українським військовим, які загинули під час проведення антитерористичної операції на сході України. Пам’ятник відкрито з ініціативи громадської організації “Серця кіборгів” коштом меценатів. Він представлений у вигляді гранітного каменю 2 м заввишки, на якому золотими літерами написано «Пам’ять героям АТО».

Меморіал відкрився у центрі села у сквері, названому ім’ям Івана Марченка, “Кіборга”, який загинув під час захисту Донецького аеропорту. Пам’ять про всіх Героїв житиме у віках, бо вони здійснили достойний подвиг – засвідчили любов до своєї країни ціною життя, захищаючи її суверенітет у сувору добу.

«Іван Марченко загинув після підриву стіни аеропорту в січні 2015 року, йому було 30 років, він був кулеметником. Це ми ініціювали відкриття скверу, щоб вшанувати пам’ять всіх загиблих наших воїнів, щоб навіть нам було місце, куди приїхати і їх згадати», – сказав голова громадської організації «Серця Кіборгів» Анатолій Свирид.

Дякуємо всім, хто підтримав і допоміг облаштувати сквер та встановити пам’ятник Героям, всім присутнім, хто засвідчив шану загиблим в АТО, які увійшли в історію нової України та стали прикладом мужності та героїзму для багатьох.