Квітень 14, 2016

14 квітня 2016 року відбулася зустріч у рамках музейного проекту “Слово свідка”. Почесний гість – головний сержант першої роти 90-го окремого
аеромобільного батальйону Анатолій Свирид (позивний «Спартанець»), який ознайомив дітей із матеріалами виставки «Аеропорт: пекельна смуга», розповів про своїх побратимів, відповів на запитання дітей.

«Спартанець» подякував за малюнки та листи, які молодь надсилала бійцям. Кожний такий допис слугував оберегом та стимулом у відбитті ворожих атак, а також допомагав виживати в складних умовах. Насамкінець боєць попрохав не забувати воїнів, які воюють та гинуть на сході України, адже вони захищають нашу країну, «щоб воєнне лихо не дійшло до Києва, а діти спали спокійно».

Вже по завершенню зустрічі до Анатолія Свирида підійшов малий хлопчина, років 7 – 8. І промовив: ​ “Ми у школі збирали гроші на бинти, у мене знайшлося ВСЬОГО 100 грн. Пробачте, що дав так мало.” А в очах у хлопчини сльози… А у всіх, хто це чув, в душі – вир неповторних емоцій, висловити які навряд чи можливо…… Україна не може не мати майбутнього, з такими дітьми! Слава Україні! Героям слава!