Січень 20, 2017

З 20 січня 2017 року в кінотеатрах України стартував показ документального фільму «Воїни духу» про останні п’ять днів героїчної оборони Донецького аеропорту. Прес-конференція, присвячена національній прем’єрі фільму, відбулася 22 грудня 2016 року в приміщенні Укрінформу. Як зазначив один з героїв фільму, «Кіборг» Руслан Боровик (позивний «Багдад»): «Це – унікальний фільм і дуже добре, що він виходить в широкий прокат по всій Україні. Цей фільм – це розповідь бійців, очевидців, захисників, які це пройшли, відчули на собі усі ці емоції, і радість і біду. Вони розповідають все з перших вуст».

Ще один герой фільму «Кіборг» Анатолій Свирид («Спартанець») наголосив на тому, що на таких фільмах як «Воїни духу», яких, на жаль, дуже мало, будуть виховуватися покоління майбутніх захисників. «Більш правдивого фільму не може бути. Це те, що знімали бійці, і те, що ми бачили. Подивитися треба. Правда не завжди приємна, на жаль. Я був впевнений, що в полон не попаду ніколи. Але в тій ситуації, яка склалася на той час, коли немає евакуації і є багато важкопоранених наших бійців, які помирають, і померли до ранку 21 січня, – я прийняв таке рішення, що я виходжу міняти себе на важкопоранених. Хлопців врятував. Вважаю, що зробив усе правильно», – заявив він. Як наголосив «Спартанець», українці продемонстрували як в Донецькому аеропорту так і в інших районах зони АТО, «що є справді козацького роду». «Є у нас, в українських чоловіках, і дух, і гідність, і честь. І якби знали наші так звані «брати», що якщо вони сюди сунуться, то отримають по зубах – вони б сюди не прийшли. Добро має бути з кулаками. І захистити себе ми зобов’язані. Щасливий і гордий з того, що такий фільм буде і побачити його зможуть і в маленьких містах», – зазначив він.

Авторами «Воїнів духу» стали Анна Мартиненко та Тетяна Кулаковська, які на власні кошти відзняли фільм. За словами Анни Мартиненко, наразі йдуть перемовини з кінотеатрами областей та міст. Наразі вже є домовленість з КП «Київкінофільм», шість кінотеатрів якого будуть показувати фільм. Також виявили бажання до співпраці кінотеатри Вінниччини, Черкащини, Хмельниччини, Тернопільщини, Івано-Франківщини, Херсонщини.

Прес-показ фільму відбувся в місті Києві в кінотеатрі «Ліра» 20 січня 2017 року о 18 годині. На прес-показі були присутні герої фільму Кіборги Анатолій Свирид «Спартанець», який потрапив у полон, рятуючи тяжкопоранених побратимів, Юрій Шкабура «Сталкер», якого також тримали у ворожому полоні, але він вижив і повернувся додому та багато мужніх, сміливих та незламних воїнів, які залишились живими після підриву терміналу ДАП і зараз допомагають виживати своїм побратимам та родинам загиблихих Героїв.

Трейлер фільму – https://youtu.be/s6kpjAGQhIM