Травень 7-9, 2017

На травневі вихідні та святкові дні 7,8 та 9 травня Громадська Організація “Серця Кіборгів” зі своїми 42 підопічними дітьми вирушила на екскурсію в одне з найфантастичніших міст України- Кам’янець-Подільський. Ми особисто самі переконались, що це місто належить до найгарніших міст світу завдяки мальовничому каньйону річки Смотрич та величезній концентрації архітектурних пам’яток. Адже Кам’янець визнаний одним з чудес України і є третім за кількістю пам’яток в Україні. Зустрічав нас в Кам”янці-Подільському мер міста Михайло Сімашкевич, який зі своєю командою потурбувався за кожну дрібничку, щоб нашим дітям було комфортно та щоб враження та спогади від їхнього міста залишились у кожного лише приємні та незабутні.

При особистій зустрічі голова ГО “Серця Кіборгів” Анатолій Свирид вручив пану Михайлу сувеніри та подарунки на згадку про легендарних Кіборгів ДАПу. Під час пішохідної екскурсії, яку провела нам екскурсовод пані Ірина ми відвідали середньовічний замок з баштами – основну пам’ятку Поділля, Францисканський костел, католицький собор Петра і Павла, турецький мінарет із золотою Мадонною, міську ратушу – осередок середньовічної влади Кам’янця, Вірменську дзвіницю, у дворі якої тепер знаходиться музей давнини, Хрестовоздвиженську церкву – єдиний приклад дерев’яного зодчества.
А ще майже з усіх точок міста можна побачити Георгіївську церкву, яка була названа на честь Святого Георгія – покровителя Кам’янця-Подільського.

Після екскурсії по місту ми вирушили до Старого Замку, де на нас чекали місцеві діти Кам”янця-Подільського, які зустріли , привітали та подарували нашій групі сувеніри з символікою їхнього міста.
А потім на всіх нас на території Старого Замку чекали прекрасні майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, стрільби з луку та арбалету, вибійкового мистецтва, ліплення справжніх глечиків з глини та розпису сувенірів, які наша дітвора мала змогу забрати з собою додому.
Також в ці Дні Пам’яті та Примирення ми поклали квіти до могили Кіборга Руслана Коношенка (позивний “Поет”), який загинув в 2015 році при обороні Донецького Аеропорту.

Після покладання квітів наша група вирушила до історичної та мальовничої Хотинської Фортеці. Її 40-метрові стіни зберегли для нас безліч історій великих битв, перемог і поразок. Завдяки своєму героїчному минулому та вдалому розташуванню, Хотинська фортеця прославилась у відомих кінострічках «Захар Беркут», «Тарас Бульба», «Три мушкетери», «Айвенго» та багатьох інших.
За ці три дні, що ми провели в таких історичних місцях – кожен розуміє, яка чудова та багатогранна є наша рідна земля – Україна. Тим більше, коли з дитинства прививати дітям любов до нашої землі, розповідати про історію та про те, скільки сил докладається для того, щоб зберегти ту частину минулих століть, коли відстоювались права та свобода наших предків.
До організації даної поїздки було залучено дуже багато сил та людей, які розуміють, що таке війна, хто такі діти учасників АТО, та шанують загиблих Героїв у цій страшній війні.

Щиро та сердечно дякуємо меру міста Кам’янець-Подільський пану Михайлу Сімашкевичу та його помічниці пані Яні Мельничукі за дійсно казкові та незабутні вихідні для наших дітей.