Травнь 16-18, 2018

Громадська організація «Серця Кіборгів» за сприяння Сумської облдержадміністрації протягом 16, 17 та 18 травня 2018 року мала змогу провести презентацію фотовиставки календаря «Погляд майбутнього» на Сумщині. Були проведені зустрічі із кадетами, бійцями АТО, рідними загиблих, школярами. Окрім фотовиставки та презентації календаря «Погляд майбутнього» були проведені покази документальних фільмів без прикрас про події на Сході нашої держави.

Голова громадської організації «Серця Кіборгів» Анатолій Свирид відвідав ліцей-інтернат «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка, де поспілкувався з вихованцями – майбутніми захисниками України.

Кадетам також продемонстрували фільм «Добровольці».

«З цього покоління виростуть справжні патріоти і захисники своєї держави. Вони ростуть у той час, коли інакшими вирости просто не можна… Ще 10 років тому у кадетів був інший світогляд, але сьогоднішні події змушують хлопців дивитись по-іншому на життя, по-дорослому», – зазначив Анатолій Свирид.
Також на Сумщині у Конгрес-центрі Сумського державного університету презентували фотовиставку і календар «Погляд майбутнього», що вже бачили у багатьох областях України, в Італії і навіть у Брюсселі.

«Мій тато полетів у небо і став зірочкою. А іноді він приходить на землю, до нас у гості…», – так говорить про свого тата Олега, який загинув, захищаючи східні кордони України, трьохрічний Тимофій КОРПАЧ.

«Я не хочу тата-героя, хочу, щоб він повернувся додому», – просить дванадцятирічна Ольга БОНДАР, хоча й усвідомлює, що той не повернеться, адже загинув у боях у районі Дебальцево.

«Я мрію збудувати трамвайну доріжку до хмаринки, на якій живе мій тато», – пише семирічний Захар БУСЛАЄВ, згадуючи тата Олексія, героя війни, який втратив своє життя також у районі Дебальцево.

Анатолій Свирид розповів про діяльність нашої організації, яка на даний час опікується майже 360 дітьми, матері і батьки яких є захисниками східних кордонів України. Серед них 170 діток – із родин загиблих Героїв, які – у пріоритеті. Тож, в тому числі і завдяки цьому проекту, були зібрані гроші на путівки до Болгарії, куди вирушать уже 2 червня 50 дітей загиблих захисників України. «Суспільство має знати про таких дітей і пам’ятати їхні обличчя», – наголосив Анатолій Олексійович.
На виставці також презентували і невелику кількість світлин із формування батальйону, який захищав Донецький аеропорт, бойових побратимів і тих, кого сьогодні, на жаль, уже немає з нами.
Глядачі також мали можливість переглянути фільм «Воїни духу», знятий волонтерами. Він – про останні хвилини терміналу Донецького аеропорту.

Також була проведена зустріч і з бійцями, батьками і дружинами загиблих у Центрі надання допомоги учасникам АТО. Зала була переповнена і бажаючих було набагато більше, ніж місць. Присутні у Центрі теж переглянули фільм «Воїни духу» – загартовані хлопці з гарячих точок ледь стримували сльози…
Такі ж фільми та фотовиставку наша громадська організація «Серця Кіборгів» презентувала для школярів, учнів училищ і технікумів у Ромнах.