Жовтень 20, 2018

20 жовтня 2018 ми з нашими родинами учасників АТО/ООС відвідали національний дендрологічний парк “Софіївка” в Умані, який без перебільшення є справжнім шедевром світового садово-паркового мистецтва.

Цей парк широковідомий як в Україні, так і за її межами. Тому ми теж вирішили, що потрібно обов’язково помилуватися красою унікального створеного людськими руками ландшафту.

“Софіївка” була заснована в кінці XVIII століття власником міста Умані польським магнатом графом Станіславом Потоцьким на честь його дружини Софії, яку сучасники характеризували як жінку виняткової краси і чарівності. Парк став романтичним подарунком графа Потоцького дружині на іменини.

За задумом творця парку, він є наочною ілюстрацією до окремих частин легендарних поем Гомера “Іліада” й “Одіссея”: тут можна зустріти і грот Каліпсо, і павільйон Флори, статуї Гермеса і Евріпіда, гроти Сцилли і Венери, терасу Муз і навіть річку підземного царства Стікс. Усі ці компоненти настільки продумано, майстерно зроблено і пов’язано між собою, що загалом зливається в єдину симфонію краси.

Завдяки унікальній архітектурі та ландшафту парку тут буде цікаво абсолютно будь-якій людині.
Напевно найвідомішою визначною пам’яткою парку є фонтан “Змія”. Саме цей 18-метровий стовп води, який злітає вгору з пащі кам’яної рептилії, утворюється без використання насосів, а за рахунок тиску, що створюється різницею в рівнях води у двох озерах.

По всьому парку встановлені мармурові статуї грецьких і римських богів: Периса, Аполлона Бельведерського, Венери, Орфея, Евріпіда і багатьох інших.

Унікальна система озер вражає своєю красою відвідувачів протягом всієї прогулянки. Озера в парку спроектовані так, що де б ви не опинилися, вода несподівано виринає з-за пагорба або скелі.
У свій час старовинними алеями парку прогулювались та надихались Олександр Пушкін, Тарас Шевченко, Іван Котляревський, Володимир Сосюра і Максим Рильський.
Цей теплий та прекрасний день залишив яскраві та неймовірні емоції, настрій та сотні фотографій кожному з нас!